Buurtapp in heel Nuland

Gepubliceerd door admin op

Op het moment zijn er een aantal buurtapps aanwezig, zie op de foto hieronder de blauw omcirkelde gebieden.

Een aantal straten hebben wél een buurtapp, maar zijn niet bekend bij de gemeente, dat zijn de straten:

  • Heeseind
  • De straten tussen Dorpsstraat/Molensteeg en Pelgrimstraat/Molenstraat
  • Heiduinen
  • Heijcamp
  • Duyn en Daelseweg en wat deelnemers uit de straten Marie Trompstraat, Nieuwstraat en Vladerackenstraat
  • Korenbloemstraat, Boekweitstraat en Veldstraat

Zoals te zien is op de foto hierboven zijn de delen waar nog geen buurtapp aanwezig is opgedeeld in 4 gebieden:

1 Den Hoogenkamp, Helschenhoek, Bendels en Heiweg 

    Geen buurtvereninging actief

2 Wijk Duinbergen 

    Geen buurtvereninging actief

3 Wijk tussen Kerkstraat/IJzerkampen en Kloosterstraat/Zandstraat

    Buurtvereninging T-splitsing

4 Wijk Zomerdijk

    Buurtvereninging De Zomerdijk

Na gesprek met Annie willen wij deze gebieden benaderen. Dat zal als volgt gaan:

  • Voor gebied 1 en 2 gaat Annie opzoek naar goede contactpersonen. Nadat deze gevonden zijn, zal de gemeente hen benaderen voor het opzetten van een buurtapp en hen daarin begeleiden.
  • In gebied 3 en 4 zijn buurtverenigingen aanwezig. De gemeente zal beide buurtverenigingen benaderen voor het opzetten van een buurtapp en hen daarin begeleiden.

Belangrijk is dat bij het opstarten van een buurtapp regels worden opgesteld die betrekking hebben op ‘hoe om te gaan met de buurtapp’. Hierin moet duidelijk naar voren komen dat de buurtapp alleen gebruikt mag worden voor berichten die betrekking hebben op veiligheid. Daarnaast dient er een beheerder te zijn die handhaaft op de regels.

Bij het benaderen van personen ligt de voorkeur op face to face contact in plaats van een flyer of brief door de brievenbus. Wanneer gewenst, kan een inwoner uitgenodigd worden voor een gesprek om zo extra uitleg te geven.

Voor extra reclame willen we een tekst plaatsen in het dorpsblaadje (deze komt maandelijks uit). Annie kan deze tekst ook op de website zetten van de dorpsraad.

Categorieën: Nieuws